تيتانيت فلزي براي ساخت تيتانيوم

ساخت وبلاگ
چکیده :  تيتانيت با فرمول شيميايي CaTiSiO5به رنگ، قهوه‌اي، سبز، زرد، سرخ، قرمز و بي‌رنگ ديده مي‌شود. به گزا... با عنوان : تيتانيت فلزي براي ساخت تيتانيوم بخوانید :

 تيتانيت با فرمول شيميايي CaTiSiO5به رنگ، قهوه‌اي، سبز، زرد، سرخ، قرمز و بي‌رنگ ديده مي‌شود.

به گزارش پايگاه خبري معدن نيوز؛ اين سنگ داراي سيستم تبلور منوکلينينک و سختي 5. 5 - 5، جلاي آن الماسي بوده و شديداٌ پديده ي چند رنگي را از خود نشان مي‌دهد. اين کاني داراي شکست دوگانه بسيار بالايي است که همين مورد باعث تشخيص آن از ديگر کاني‌هاي مشابه مي‌شود، اين کاني در مراحل نهايي انجماد ماگمايي در سنگ‌هاي آذرين تشکيل مي‌شود و به جز در بعضي نقاط به صورت آواري کمتر ديده مي‌شود.
همچنين اين کاني در سنگ‌هاي دگرگوني ديده شده و به علت نرم و شکننده بودن از قابليت تراش خوبي برخورد نيست و به همين علت به ندرت در جواهرات کاربرد دارد.
 اما تيتانيت‌هاي شفاف که داراي رنگ زرد و سبز و قهوه‌اي هستند، مورد استفاده قرار مي‌گيرند، تيتانيت حاوي 31 درصد سيليس است از آن براي تهيه اکسيد تيتان نيز استفاده مي‌شود فلز تيتانيوم از اين ماده معدني گرفته مي‌شود که کاربردهاي فراواني داردتقريبا تمامي افراد علاقمند به زيورآلات با تيتانيوم آشنايي دارند و بسياري از آنها جواهري ساخته شده از اين فلز ارزشمند را مورد استفاده قرار مي‌دهند.

معارف ورودی 96 مهندسی معدنتيتانيت,تيتانيوم,...
ما را در سایت معارف ورودی 96 مهندسی معدن دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 24 آبان 1396 ساعت: 13:35