ایران نیازمند تکنولوژی معدنی روز دنیا است/ ایمنی گام نخست در معدن کارگران معدن زغال سنگ | بلاگ

ایران نیازمند تکنولوژی معدنی روز دنیا است/ ایمنی گام نخست در معدن کارگران معدن زغال سنگ

تعرفه تبلیغات در سایت

ایمنی نخستین شرط کارهای معدنی است

این کارشناس معدن همچنین با بیان اینکه معادن غیر ایمن از رده خارج هستند، گفت: ایمنی نخستین شرط کارهای معدنی است و در این زمینه فناوری های نوین باعث شده تا حوادث در استرالیا به شدت کاهش یافته و طی سال های اخیر تنها یک نفر در معادن زغالسنگ این کشور جان خود را از دست بدهد.

عزیز درباره دستگاه خروج گازهای تحت فشار که به ابتکار پژوهشگران دانشگاه ولونگوگ ساخته شده است، ابراز داشت: این قبیل دستگاه ها که از دو جزء کمپرسور های مکنده و دمنده تشکیل می شوند می توانند در هر زمان به صورت خودکار و با درنظر گرفتن تراکم هوا نسبت به گازهای نیتروژن و دی اکسید کربن واکنش نشان داده و فعال شوند.

وی همچنین خطاب به معدن کاران ایرانی، ابراز داشت: تجهیزات نوین باعث کاهش تلفات می شود و امروز در معادن کوچک می بایست به سوی معادن غیر انسانی (روباتیک) پیش رفت چرا که ایمنی جزء لاینفک معدن است.

استاد دانشگاه ولونگوک استرالیا همچنین درباره ظرفیت های قطعی زغالسنگ در جهان، گفت: آمریکا تا سال ۲۰۱۳ با در اختیار داشتن ۲۳۰ میلیارد تن زغالسنگ نخستین کشور دنیا در این زمینه است و پس از آن روسیه با ۱۵۵میلیارد تن، چین با ۱۱۱میلیارد تن و استرالیا با ۷۶میلیارد تن در رتبه های بعدی قرار دارند که البته با اکتشافات جدید این آمار در استرالیا افزایش یافته است.

نیازمند,تکنولوژی,کارگران,...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : چهارشنبه 24 آبان 1396 ساعت: 13:35